Safrane Klub Polska Strona Główna
 FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum


Poprzedni temat «» Następny temat
Safran 2.2 V12 - jaki gaz założyć ?
Autor Wiadomość
Pawel_S 
pasjonat


Safrane ph: I
Rocznik: 194
Pojemność: 2.2 12V
Wersja wyposażenia: Si
Typ pojazdu: B543
Wiek: 37
Dołączył: 11 Sty 2014
Posty: 1
Skąd: Rzeszów
  Wysłany: 2014-01-11, 13:18    Safran 2.2 V12 - jaki gaz założyć ?

Witam!
Planuję zagazować Szafranka... jakkolwiek nieładnie to brzmi :hyhy:
Planowany jest AC STAG 300 4 ISA2 + listwa Hana2001 (czerwona, czy zielona ? ) + reduktor AC R01-250E.

Czy jest to dobry wybór ?
Czy mają Państwo doświadczenie z podobnymi instalacjami?

Aha przed założeniem LPG planuję wymienić sondę lambda, olej, świece i kable - czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć:

1) Sonda do Szafranka - widzę, że ceny oscylują w przedziale od 80zł do ponad 300zł. Rzekomo oryginalna jak do tego modelu jest BOSH'a kosztująca około 240zł - czy mogą Państwo mniej więcej wytłumaczyć skąd ta rozbieżność cen w zależności od producenta i którą warto wybrać.

2) Świece, kable i cewki - na tyle na ile znam się na LPG wiem, że różne auta różnie radzą sobie z gazem. Bardzo dużo zależy nawet od stanu cewek i od producenta i marki świec... Ot Sprinter którym jeżdżę najlepiej radzi sobie na świecach NGK... a niektóre modele Transita preferują jakiś tam model świec od BOSHa... z kolei na świecach BOSHa Merc prycha jakby miał gruźlicę... Więc pytanko na jakich świeczkach najlepiej jeździ się Safranem?

3) Jaka wpinka do komputera i jaki program - bo planuję też zakupić - cel chyba wiadomy - monitoring pracy silnika i na bieżąco usuwanie błędów... o i jeszcze jaki koszt?

Z góry dzięki za pomoc :cwaniak:
 
 
Chrisu 
Użytkownik

Safrane ph: PH I
Rocznik: 1995
Pojemność: 2,2 12V
Wersja wyposażenia: ??
Dołączył: 19 Kwi 2013
Posty: 23
Skąd: Opole
Wysłany: 2014-03-12, 21:48    

Oprogramowanie do STAGa masz za darmo od producenta - Ac.com.pl
Kabelek? Ja kupiłem taki za niecałą stówę.
Gaz zakładaj tam, gdzie na hasło "wtryski renix" nie zrobią oczu jak 5 złotych. Inaczej
będziesz miał jak ja - 118 tysięcy km i NIGDY instalacja nie pracowała poprawnie.
W tej chwili mam plan - jak dopieszczę auto, zawożę do autoryzowanego serwisu STAGa - niech się pomęczą ;)

Aha, no i mają wykręcić wszystko do wiercenia dziur na wtrysk gazu, a nie wiercić w aucie...

Aha, jeszcze jedno. Mam Stag4 PLUS (miał być 300), ACR01 (była alask - potrafił zamarznąć zimą) i valteki czerwone.
 
 
arek 
Administrator
dozorca ;)


Safrane ph: II
Rocznik: 11/96
Pojemność: 2.5 20v
Wersja wyposażenia: RXE prawie już RXT, ASB, LPG itp. ;)
Typ pojazdu: B54F
Typ silnika: N7U701
Pomógł: 58 razy
Wiek: 56
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 1822
Skąd: z Lublina
Wysłany: 2014-03-14, 10:33    Re: Safran 2.2 V12 - jaki gaz założyć ?

Pawel_S napisał/a:

1) Sonda do Szafranka - widzę, że ceny oscylują w przedziale od 80zł do ponad 300zł. Rzekomo oryginalna jak do tego modelu jest BOSH'a kosztująca około 240zł - czy mogą Państwo mniej więcej wytłumaczyć skąd ta rozbieżność cen w zależności od producenta i którą warto wybrać.

Sonda oryginalna to faktycznie Bosch. Sonda jest z grzałką i to powoduje wyższą cenę. Kupując Bosch'a warto zamiast dedykowanej do modelu z gotowym złączem kupić tą tańszą wersję, w której złącze jest uniwersalne do samodzielnego połączenia. To taka sama sonda ale tańsza.

Pawel_S napisał/a:
2) Świece, kable i cewki ... Więc pytanko na jakich świeczkach najlepiej jeździ się Safranem?

Najlepiej sprawują się przy LPG francuskie Eyquem i do tego nie są drogie. Lepiej wymienić co 10-15 kkm świece, niż pakować się w drogie, czasem źle dobrane w katalogach.

Pawel_S napisał/a:
3) Jaka wpinka do komputera i jaki program - bo planuję też zakupić - cel chyba wiadomy - monitoring pracy silnika i na bieżąco usuwanie błędów... o i jeszcze jaki koszt?

KLIK
_________________
Olewam, lubię te robotę :P
 
 
Predator 
Starszy pisarz
Pogromca Alienów


Safrane ph: Była I
Rocznik: Była 1993
Pojemność: Była 2.2Si 12V
Wersja wyposażenia: Była Wypasiona :)
Pomógł: 4 razy
Wiek: 32
Dołączył: 09 Lis 2010
Posty: 370
Skąd: Lublin/Świdnik
Wysłany: 2014-03-16, 11:50    

Błaga tylko zmieńcie nazwę tematu nie V12, to nie lambo. :P
_________________
Clip - Lubelskie
 
 
 
Chrisu 
Użytkownik

Safrane ph: PH I
Rocznik: 1995
Pojemność: 2,2 12V
Wersja wyposażenia: ??
Dołączył: 19 Kwi 2013
Posty: 23
Skąd: Opole
Wysłany: 2014-03-18, 22:06    

Ale jakby tak 3 silniki zespawać i trochę przerobić ;)
 
 
szafran24 
Użytkownik

Safrane ph: II
Rocznik: 1999
Pojemność: 2.0 16v
Wersja wyposażenia: rxe
Wiek: 33
Dołączył: 28 Lip 2014
Posty: 8
Skąd: siemianowice śląskie
Wysłany: 2014-08-05, 15:49    

nie wiem czy juz zalozyles gaz czy nie ale tak na przyszlosc jesli ktos bedzie zakladal gaz warto zwrocic uwage na to zeby dysze wtryskowe gazu byly wiercone jak najblizej wtryskow paliwa a jesli chodzi o wtryskiwacze gazu warto sugerowac sie czasem wtrysku a nie marka chodzi o to zeby czas gazówki byl taki sam badz zblizony do paliwowego i proscie zeby zamiast przewodow miedzianych ( tankowanie - butla , butla - reduktor ) dali przewody faro troszeczke drozej wychodzi ale warto doplacic a co do zamarzania reduktora to trzeba go zamontowac tak zeby przewody z plynem byly jak najkrotsze
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna

Strona wygenerowana w 0,82 sekundy. Zapytań do SQL: 15