Safrane Klub Polska Strona Główna
 FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum


Poprzedni temat «» Następny temat
Zakup Clipa
Autor Wiadomość
Predator 
Starszy pisarz
Pogromca Alienów


Safrane ph: Była I
Rocznik: Była 1993
Pojemność: Była 2.2Si 12V
Wersja wyposażenia: Była Wypasiona :)
Wiek: 32
Dołączył: 09 Lis 2010
Posty: 370
Skąd: Lublin/Świdnik
Wysłany: 2014-03-25, 08:49    Zakup Clipa

Planuję zakupić Clipa, jednak jest sporo aukcji i powiem szczerze nie wiem który brać, ceny od 500zł do 900zł, podpowie ktoś? A może ktoś kupował nie dawno i ma jeszcze link do aukcji albo do sprzedawcy i może podesłać? Wolałbym kupić u sprawdzonego.

Pozdrawiam
_________________
Clip - Lubelskie
 
 
 
michalkrk 
Pisarz


Safrane ph: II
Rocznik: 1999
Pojemność: 2.5 20v
Wersja wyposażenia: RXE
Typ pojazdu: B54F
Wiek: 38
Dołączył: 02 Lut 2010
Posty: 128
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-03-29, 21:12    

Ja kupiłem Clipa na Alledrogo za cenę 480 zł (aukcja bcn), który używany był rok. Była to kopia już nowszego sprzętu jaki jest w ASO czyli Alliance VI. Niestety po kilku podłączeniach szlag go trafił tzn. działał ale przerywał komunikację z samochodem, przerywał komunikację z komputerem itp. Sprzedałem go i kupiłem bezpośrednio z Chin za cenę z przesyłką 380 zł w zaokrągleniu. Jest to klon w bardzo dobrej jakości wykonania. Działa o niebo szybciej od mojego poprzedniego. W tej chwili ten nowy to jest sonda RLT2002 czyli starszy typ produkowany do 2010 roku. Po roku 2010 sonda RLT zastąpiona została sondą Alliance VI (można nią diagnozować również Nissany na oprogramowaniu Consult3). Podstawowa różnica między nimi to:
- sonda RLT2002 instaluje w sumie 4 sterowniki
- sonda Alliance instaluje tylko 1 sterownik (niektóre mają bluetooth)
- stara sonda w programie clip widziana jako RLT02 albo RLT2002 a nowa jako numer 96783
Zerknij na zdjęcie przedstawiające różnice pomiędzy tymi dwoma sondami: sonda oryginalna a klony

Sonda RLT2002 jest fizycznie nie do odróżnienia od Alliance VI bo mają te same obudowy. Jedynie po otwarciu można stwierdzić co się ma. Sonda Alliance VI opisana jest jako sonda bad quality na powyższej stronie.

Sondy za 1000 zł (899zł) będą moim zdaniem sondami o bardzo dobrym wykonaniu (quality A). Jednakże ja wolałem kupić na własną rękę ze względu na cenę (za 1000 zł mam teoretycznie 2 sondy). Chińczycy dają gwarancję ale wiadomo jak to z wysyłką do Chin - problematyczne. Mimo to ja wolałem zaryzykować i jak na razie jestem zadowolony. Co ciekawe nie wszyscy sprzedawcy z Chin plombują sprzęt (na alledrogo na 99% plombują wszyscy) przez co nie ma nawet możliwości zobaczenia co jest w środku.

P.S. Teraz zauważyłem na RLKP, że już kupiłeś więc sprawa chyba nieaktualna :)
Ostatnio zmieniony przez michalkrk 2014-03-29, 21:34, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna

Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 16