Safrane Klub Polska Strona Główna
 FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum


Poprzedni temat «» Następny temat
Moja nowa perełka (nr 7)
Autor Wiadomość
Daroot
Nałogowiec
Grażyna zrób mnie kapuczina


Safrane ph: ałem całe życie
Rocznik: b
Pojemność: c
Wersja wyposażenia: d
Dołączył: 01 Sty 2010
Posty: 608
Wysłany: 2012-05-18, 17:46    Moja nowa perełka (nr 7)

Siadać -wujek Daroot opowie Wam historię...

Pewnego słonecznego dnia, gdy siedziałem sobie przed domem, rozmyślałem nad historią złotej safrane - poczułem coś.
Rozejrzałem się i zobaczyłem wróżkę - tak! Prawdziwą wróżkę! Zjawiła się przede mną, otarła mi łzy i powiedziała a może pomyślała, a ja to usłyszałem:
- Witaj Daroot. Jestem wróżką i przybyłam aby Ci pomóc - nie mogę patrzeć na Twój smutek.

- W jaki sposób możesz mi pomóc? - spytałem.

- Mam do dyspozycji wielu magicznych pomocników, pomogę Ci szukać... Pomogę Ci szukać, tego czego pragniesz, bez czego nie jesteś Daroot'em. Pomogę Ci znaleźć najpiękniejszą safrane jaka istnieje....

I zniknęła. Poszukiwania trwały długo - niestety nic nie można było odnaleźć.Dostałem wiele zgłoszeń i ofert o autach w różnych częściach europy. Aż pewnego razu dostałem informację o samochodzie który sobie stoi od jakiegoś czasu w DE.

Dziwnym trafem otrzymałem maila ze zdjęciami - wyglądał tylko ładnie, gdyż zdjęcia były robione telefonem - nie odzwierciedlały jego stanu.

Właściciel opowiedział historię auta. Przy przebiegu 122 tyś km zawiodła jedyna część która mogła się popsuć - gdyż była niemiecka - to skrzynia biegów. Tak - niemieckie padło, we francuskiej limuzynie! Samochód trafił do warsztatu gdzie skrzynia zaczęła być naprawiana - niestety, jak to bywa z niemieckimi sprzętami, naprawa przekroczyła wartość auta.
Właściciel zdecydował się oddać w rozliczeniu skrzynię, a samochód zabrał do domu i przykrył brezentem. Tam stał sobie przez ponad 6 miesięcy. Szczelnie przykryty - stał i czekał na los - a on nie nadchodził...

Zaczałem rozmawiać ze sprzedawcą. Okazał się nim rosjanin z pochodzenia, który mieszka od urodzenia w DE. Starszy, poczciwy dziadek - co najważniejsze - niepalący. Samochód po prostu pachnie w środku... Niestety sprzedawca zażądał za samochód 900 euro. Po długich negocjacjach, udało się zejść na 700 euro. Nie zadowalała mnie ta oferta - wysłałem na pomoc wróżkę.
Wróżka, ze względu na to iż była młoda i seksowna, przekonywała rosjanina... Na pewno potrafiła róbić różne ciekawe rzeczy, o których opowiada się po godź. 22. Przekonywała go przez prawie 5 miesięcy - po czym oznajmiła mi iż auto jest do zabrania za 500 euro.

Ucieszony tym faktem, zawezwałem elfy leśne, które wyszukały mi okazyjny powrót lawety z niemiec do Polski, aby za pół ceny przywiózł mi do do domu moje wymarzone auto. I tak też się stało - wczoraj w nocy dotarł do mnie mój nowy safrane.

Rano, gdy wstałem i oglądałem auto na spokojnie, zjawiła się wróżka.
- Oto oddaję w Twoje ręce te oto Renault Safrane. Jest z czerwca 2000r. i jak widzisz ma najlepszy silnik - 3.0 V6 24V. Jest to najpiękniejszy safrane jaki jeździ po drogach. Dbaj o niego, szanuj i nie dawaj nikomu innemu - a będzie Ci służyć wiecznie...

I zniknęła, a ja o to pokazuję Wam to, czego byłem świadkiem i co mam na placu przed domem.

======================================================
Co ciekawe kolor to perła NV903 i ma podświetlane daszki przeciwsłoneczne.Czujniki cofania (wyswietlacz pod lusterkiem) oraz instalacja telefonu - została dokładana.
Odpowiadając na pytania, kupiłem już prawie cały zestaw do przekładki na manuala :)

A teraz trzymać szczęki, pokażę Wam prawdziwe zdjęcia.

Zaczynamy od kluczyka - bo jak może wyglądać auto, skoro jedyny kluczyk wygląda tak? :



A tutaj cała galeria zdjęć:
https://picasaweb.google.com/sheraster/PereKa?authkey=Gv1sRgCNfQhK39vrLrmwE
 
 
mercg 
Forumowicz


Safrane ph: I
Rocznik: 1993
Pojemność: 2,1dT
Wersja wyposażenia: RN
Typ silnika: J8S?
Wiek: 38
Dołączył: 05 Maj 2010
Posty: 74
Skąd: łódzkie
Wysłany: 2012-05-18, 20:50    

Kluczyk jak w Lagunie I po lifcie, sam samochód extra, załóż dekielek na felgi i będzie git. No i ten ma fajne fele :) Szkoda, że nie robili Safrany dłużej tylko zastąpili Vel Dziwactwem... ale to już inna historia.
 
 
Criss 
Klubowicz
wredny Mod


Safrane ph: II
Rocznik: 1997
Pojemność: 2.5 20v
Wersja wyposażenia: prawie jak INITIALE
Typ pojazdu: B54F
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 01 Lis 2008
Posty: 371
Skąd: Legnica
Wysłany: 2012-05-18, 21:29    

pikna ta skora Darku..... dobrego dotarcia nie miala, kolor pod slonce jest trudny do zindentyfikowania, dopiero pod reflektorem widac jego okazalosc :)
swoja droga masz dobre masz omamy- podziel sie tym co bierzesz :P :P
ładna szafka niech sluzy :)
ps. kiedy pod mlotek idzie
_________________
من يجرؤ يفوز!
 
 
patrys4891 
Pisarz


Safrane ph: brak
Rocznik: brak
Pojemność: brak
Wersja wyposażenia: brak
Wiek: 39
Dołączył: 10 Kwi 2012
Posty: 126
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-05-19, 01:10    

W scenicu I też były takie kluczki.
Gratuluję wróżki :)
_________________
Safrane
scenic-forum.pl
 
 
 
pawelsafrane 
Klubowicz


Safrane ph: Vel Satis
Rocznik: 2003
Pojemność: 2,2 dCi
Wersja wyposażenia: Privilege
Pomógł: 1 raz
Wiek: 41
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 196
Skąd: Chełm
Wysłany: 2012-05-19, 22:23    

Kurcze co tu pisać ..gratuluję zakupu, środek szczególnie skóry powalają :hyhy: podesłał byś mi wróżkę tak na jeden dzień co ;)
_________________
Były:
Renault Safrane ph2, 1997r. 2.0B+G,
Renault Safrane ph1, 1995r, 2.0B+G,
Opel Vectra, 1.6 1991r, B+G,
Peugeot 309, 1.9d 1992r,
Fiat 126p, 1991
Wartburg 353, 1988r,
Ostatnio zmieniony przez pawelsafrane 2012-05-19, 22:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna

Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 16