Safrane Klub Polska Strona Główna
 FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: desperos
2012-03-22, 17:04
Napinacze Pasków Klinowych
Autor Wiadomość
Mauer 
Starszy pisarz


Safrane ph: ph1 & Pacifica
Rocznik: 1994 & 2005
Pojemność: 3.0v6 & 3.5v6
Wersja wyposażenia: niczego nie brakuje :)
Pomógł: 1 raz
Wiek: 48
Dołączył: 23 Paź 2010
Posty: 199
Skąd: Płock
Wysłany: 2012-03-16, 07:50    Napinacze Pasków Klinowych

Panowie, ostatnio coś mi zgrzytało pod machą i szczęście w nieszczęściu okazało się, że to nie rozrząd a rzeczone napinacze pasków klinowych, a dokładnie ich rolki.
Jako, że w IC cena napinaczy powala na kolana (cena za dwa to ca 1000-1200 złociszy :szok: ) i dodatkowo ich nie ma, postanowiłem się nimi pobawić.
Zdjęć z naprawy wujek Mauer niestety nie zrobił, ale każdy kto to wyjmie będzie wiedzial o co chodzi.

Rolka napinająca pasek od wspomagania jest to nic więcej jak łożysko kulkowe obudowane w dwie połówki rolki spięte trzema stalowymi nitami. Do operacji musimy wyjąć cały napinacz.
Rolka do konstrucji napinacza jest przymocowana na czpień i z tyłu konstrucji zaklepana punktakiem w czterech miejscach, szlifujemy te zaklepania, wypijamy trzpień i rolkę możemy oddzielić od reszty napinacza.Wtedy przystepujemy do rozwiercania nitów, rozkładamy rolkę na dwie połówki, wyjmujemy łożysko kulkowe, wkładamy nowe łożysko, połówki rolki składamy do kupy, nitujemy. Rolkę składamy z reszta napinacza, wykorzystujemy ten sam trzpień i można zaklepać ( ja złapalem na dwa punkciki migomagiem) i napinacz jest sprawny. Łożysko to - FAG 6203 2RS.C3 - jest to standardowe łożysko, dostepne w każdym sklepie z łożyskami - koszt takiego łożyska to 12,23 brutto :hyhy:

Rolka napinacza paska alternatora i kompresora klimy jest nierozbieralna ( napinacz owszem ale rolka nie) a w IC kosztuje (o ile mnie pamięć nie myli) ok 700 złociszy. :zdziwko:
, ale....
odkręcamy samą rolkę kluczem nasadowym 17, reszte napinacza zostawiając w bloku silnika. Lecimy do tego samego IC i prosimy o rolke do Mercedesa Sprintera i za 66.79 przemiły pan nam ją sprzeda :) Rolka to - SKF VKM31041

Mam teraz generalnie nowe napinacze, cała operacja kosztowała mnie 79,02.
Niech moc będzie z Wami
_________________
Mauer się nie zna
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna

Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 17