Safrane Klub Polska Strona Główna
 FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum


Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: milesmm
2012-02-16, 09:53
Dyskusja na temat pkt.6 Regulaminu
Autor Wiadomość
arek 
Administrator
dozorca ;)


Safrane ph: II
Rocznik: 11/96
Pojemność: 2.5 20v
Wersja wyposażenia: RXE prawie już RXT, ASB, LPG itp. ;)
Typ pojazdu: B54F
Typ silnika: N7U701
Wiek: 56
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 1822
Skąd: z Lublina
Wysłany: 2012-02-15, 20:03    

Daroot napisał/a:
Nie chcialem bic piany i nie chce byc winny tej sytuacji - widze tylko co sie zdarza wielu osobom i nawet mi, gdyz nie zawsze pamieta sie o tym by wyciac nieodpowiednie informacje.
Dlatego zdziwilo mnie takie naskoczenie na kolege maestro.

Nie naskoczenie, a raczej zbieg okoliczności w czasie dyskusji o ACTA i decyzjach obecnego Rządu.

Daroot napisał/a:
Interesuje mnie jeszcze, czy jesli jestem posiadaczem ksiazki z renault i zeskanowalem schematy elektryczne by umiescic je na stronie, to jest to legalne czy nie ?

Wiedziałem Darku, że o to zapytasz, bo przeglądałem Twoją stronę.
Jeżeli posiadasz ją legalnie, to wystarczy zapytać autora, czy zgadza się na jej publikację w tej formie ? ;)
Takich skanów jest w sieci dużo ;)
_________________
Olewam, lubię te robotę :P
 
 
maestro 
Starszy pisarz
majster


Safrane ph: II
Rocznik: 1999
Pojemność: 2.9 24V V6
Wersja wyposażenia: najbogatsza
Typ silnika: L7X
Wiek: 34
Dołączył: 10 Sty 2012
Posty: 258
Skąd: Łask
Wysłany: 2012-02-15, 20:40    

arek napisał/a:
Jeżeli posiadasz ją legalnie, to wystarczy zapytać autora, czy zgadza się na jej publikację w tej formie ? ;)

Nie można posiadać legalnie "w domowym zaciszu" książki ze schematami która jest tylko dla ASO Renault (bo zdaje sie że o te schematy chodzi). Sam mam takich kilka ale wiem że z ich publikacją bywa różnie.

arek napisał/a:
Takich skanów jest w sieci dużo ;)

A dopiero negowałeś 'gwałcenie' praw autorskich. Jest, i wiekszosc jak nie wszystko jest nielegalne w świetle prawa.
 
 
 
arek 
Administrator
dozorca ;)


Safrane ph: II
Rocznik: 11/96
Pojemność: 2.5 20v
Wersja wyposażenia: RXE prawie już RXT, ASB, LPG itp. ;)
Typ pojazdu: B54F
Typ silnika: N7U701
Wiek: 56
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 1822
Skąd: z Lublina
Wysłany: 2012-02-15, 20:45    

Zwracaj uwagę na emotikony, to zrozumiesz moje przesłanie. Daroot rozumie ;) Nie ma w tym nic zdrożnego :P
_________________
Olewam, lubię te robotę :P
 
 
zgagulka 
Klubowicz
marudząca sekutnica


Safrane ph: b/d
Rocznik: b/d
Pojemność: b/d
Wersja wyposażenia: b/d
Wiek: 56
Dołączyła: 27 Sty 2010
Posty: 252
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: 2012-02-15, 20:52    

Temat przerabialiśmy na długo przed Twoim przybyciem na forum i po to właśnie powstał ten punkt regulaminu, bo wierząc we wrodzoną inteligencję wszystkich userów założyliśmy, iż każdy będzie tego sam pilnował :) ale jest takie ładne powiedzenie "ufaj i kontroluj" ;)
Znowu odbierasz coś bardzo osobiście, ale w tym wypadku to po prostu zbiegło się w czasie - tylko i wyłącznie.
Nam też "ktoś" ufa ;)
 
 
 
maestro 
Starszy pisarz
majster


Safrane ph: II
Rocznik: 1999
Pojemność: 2.9 24V V6
Wersja wyposażenia: najbogatsza
Typ silnika: L7X
Wiek: 34
Dołączył: 10 Sty 2012
Posty: 258
Skąd: Łask
Wysłany: 2012-02-15, 20:56    

Nagonka na mnie nie jest przypadkiem a kozłem ofiarnym być nie zamierzam dlatego może warto poskromić niektórych zapędy bo daleko nie trzeba szukać aby znaleźć SPAM w postach moderatora...:)
 
 
 
arek 
Administrator
dozorca ;)


Safrane ph: II
Rocznik: 11/96
Pojemność: 2.5 20v
Wersja wyposażenia: RXE prawie już RXT, ASB, LPG itp. ;)
Typ pojazdu: B54F
Typ silnika: N7U701
Wiek: 56
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 1822
Skąd: z Lublina
Wysłany: 2012-02-15, 21:23    

Drogi kolego. Widzę, że nie potrafisz uszanować miejsca i osób, które to miejsce tworzą szykując krucjatę przeciwko osobom zobligowanym do przestrzegania pewnych form na tym forum utartych.
Gdy się gdzieś przychodzi, to szanuje się zwyczaje panujące, a nie wdraża własne, przyniesione z obcego, na którym mniemam uważasz się za "guru" (przynajmniej tak przedstawiasz).
Użytkowników Safrane nie jest dużo, a polskojęzycznych for raptem dwa, więc nie wiem z kim zamierzasz walczyć i o co ?
Oczywiście wiele osób z nas jest zarejestrowanych na forum 19-ki, Laguny, Versalki, PIKUR'rze i podobnych tej marki i nikt nie mieni się niezastąpionym specjalistą od danego modelu, bez względu na liczbę postów, instrukcji czy punktów "pomógł".
Dzielimy się własnym doświadczeniem, wiedzą i spostrzeżeniami, a spamujemy czasami jak każdy, bo jest to forum społecznościowe.
Jeżeli czujesz się lepszy i jak mniemam bardziej obyty w społeczności forumowej to powinieneś wiedzieć, że spam zawsze pozostanie spamem i liczy się to, czy jest on odskocznią od danego tematu w danej chwili, czy wyłączną domena danego usera. Każdemu z nas się zdarza, ale nie naginamy tego dla nabicia licznika.
maestro napisał/a:
Nagonka na mnie nie jest przypadkiem a kozłem ofiarnym być nie zamierzam dlatego może warto poskromić niektórych zapędy bo daleko nie trzeba szukać aby znaleźć SPAM w postach moderatora...:)

Moderatorzy, to też użytkownicy forum, którzy swój wolny czas poświęcają forum. Nie wrogowie, ale osoby dbające o porządek i ład.
Na 460 zarejestrowanych userów forum padło na Ciebie - jesteś więc wybrańcem. Wybrańcy to osoby wyjątkowe, których nie rozumie zazwyczaj większość z wzajemnością ;)
Przemyśl więc swoje podejście do tej liczby :)
Taka moja drobna dygresja do tez wygłaszanych przez Ciebie w ostatnim czasie.
Jeżeli się mylę ( a jestem omylny) to naucz nas tego wszystkiego co wiesz - dzięki temu będziemy lepsi.
_________________
Olewam, lubię te robotę :P
 
 
Darek 
Nałogowiec

Safrane ph: phase II
Rocznik: 1998
Pojemność: 2.5 20v + LPG
Wersja wyposażenia: RXT
Typ pojazdu: B54F
Typ silnika: N7U
Wiek: 52
Dołączył: 03 Kwi 2008
Posty: 808
Skąd: Świnoujście
Wysłany: 2012-02-15, 23:50    

Akurat w dokumentacji dialogysa brak informacji o jakichkolwiek zastrzeżeniach licencyjnych. Sam program nie wymaga "czarów", możemy za to przeczytać, że instalacja którą wybierają najczęściej użytkownicy to instalacja dla małych warsztatów w krajach w których nie ma ASO Renault.
Rozpatrując w ten sposób prawa autorskie powinniśmy w pierwszej kolejności skasować linki do instrukcji obsługi. ;)
_________________
Panie, daj mi siłę, do zaakceptowania rzeczy, których nie mogę zmienić,
odwagę do zmiany rzeczy, których nie mogę zaakceptować,
mądrość, abym dobrze ukrył ciała tych którzy mnie dzisiaj wkurzyli.
 
 
desperos 
Klubowicz
Mr RESET :D


Safrane ph: Subaru Impreza
Rocznik: 1997
Pojemność: 2.0 SOHC
Wersja wyposażenia: GL
Typ pojazdu: G10-
Typ silnika: EJ20E
Wiek: 43
Dołączył: 03 Lut 2010
Posty: 331
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-02-16, 07:49    

Darku więc teraz bardzo Cię proszę abyś zadzwonił do ASO Renault i zapytał się o to czy nie ma żadnych zastrzeżeń licencyjnych?Moja wiedza jest taka,że pracownicy ASO Renault mogą Dialogysa używać tylko w pracy i nie da się go zakupić od tak sobie.Masz inne informację to się z nami nimi podziel,jeżeli się mylę to mnie popraw.
_________________
""Poruszanie się szybciej od światła jest niemożliwe, a już na pewno niepożądane, bo zwiewa czapkę...""
 
 
 
Darek 
Nałogowiec

Safrane ph: phase II
Rocznik: 1998
Pojemność: 2.5 20v + LPG
Wersja wyposażenia: RXT
Typ pojazdu: B54F
Typ silnika: N7U
Wiek: 52
Dołączył: 03 Kwi 2008
Posty: 808
Skąd: Świnoujście
Wysłany: 2012-02-16, 09:49    

Oczywiście pewnie masz rację, ale sam program nie ma żadnych zastrzeżeń zawartych w sobie. Skoro jest dostępny w sieci to użytkownik może powiedzieć, iż jest to wersja darmowa. Ponadto jak napisałem wyżej mogą go używać małe warsztaty które nie mają powiązania z Renault więc jest on w jakiś sposób dostępny dla zwykłego zjadacza chleba. Problem jest w tym, że żaden z nas nie interesował się możliwościami wejścia w posiadanie tego oprogramowania w sposób inny niż przez ściągnięcie z netu.
_________________
Panie, daj mi siłę, do zaakceptowania rzeczy, których nie mogę zmienić,
odwagę do zmiany rzeczy, których nie mogę zaakceptować,
mądrość, abym dobrze ukrył ciała tych którzy mnie dzisiaj wkurzyli.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna

Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 16