Safrane Klub Polska Strona Główna
 FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum


Poprzedni temat «» Następny temat
klima - czynnik ucieka
Autor Wiadomość
chrisfox 
Starszy pisarz
nudziarz, spamer


Safrane ph: VelSatis ph II
Rocznik: 2005
Pojemność: 3,5 V6
Wersja wyposażenia: Initiale
Typ pojazdu: BJ0V
Dołączył: 18 Mar 2011
Posty: 489
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-08-25, 16:40    klima - czynnik ucieka

Nie mam zdjęć, ale na pewno wiecie, o który element chodzi. W miejscu, gdzie w ścianę grodziową wchodzą przewody do parownika, w komorze silnika mamy taki złoty prostopadłościan. Jest w nim od góry otwór, nieduże wgłębienie i simmering trzymający także mosiężny element. No i właśnie tam, w tym zagłębieniu, od jakiegoś czasu tworzy mi się ładne zielone jeziorko - a klima chłodzi coraz słabiej.

Coś by z tym należało zrobić, pewnie jakaś uszczelka przepuszcza i nic wielkiego w sumie się nie dzieje. Oczywiście, jeśli wyjmę pierścień, czynnik wyleci, wiadomo. Pytanie do mądrzejszych jest takie: opłaci się to robić samemu, czy lepiej machnąć ręką na zysk w okolicach 20 złotych i po prostu udać się do warsztatu - gdzie i tak trzeba będzie podjechać, żeby z powrotem układ napełnili?
_________________
z innej beczki ;)
www.kolejkamarecka.pun.pl
Ostatnio zmieniony przez chrisfox 2011-08-25, 16:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Daroot
Nałogowiec
Grażyna zrób mnie kapuczina


Safrane ph: ałem całe życie
Rocznik: b
Pojemność: c
Wersja wyposażenia: d
Dołączył: 01 Sty 2010
Posty: 608
Wysłany: 2011-08-25, 17:02    

Zawór rozprężny. Skoro czynnik ucieka, szkoda męczyć pompę. Podjedź, niech rozbiorą, uszczelnią - zrobią raz a dobrze. Potem napełnij układ. Ciesz się klimą ;)

p.s. sprawdzałeś stan czynnika? Na zewnątrz jest coraz cieplej, może to złudzenie że klima chłodzi coraz slabiej?
 
 
chrisfox 
Starszy pisarz
nudziarz, spamer


Safrane ph: VelSatis ph II
Rocznik: 2005
Pojemność: 3,5 V6
Wersja wyposażenia: Initiale
Typ pojazdu: BJ0V
Dołączył: 18 Mar 2011
Posty: 489
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-08-25, 17:43    

Moje wątpliwości i poszukiwania zaczęły się właśnie od tego, że początkowo w samochodzie można było dostać drgawek z zimna - a potem było coraz cieplej, cieplej... Z klimatyzacją samochodową, jako taką, mam do czynienia od lat kilkunastu, więc nie tak łatwo mnie zmylić ;) Zdecydowanie, chłodzi coraz słabiej. Półtora miesiąca temu, strach było dotknąć zaworu, miałem wrażenie, że mi ręka do niego przymarznie, teraz jest już tylko trochę chłodniejszy od otoczenia. Zresztą co chwila wycieram to zielone jeziorko i pojawia się ono od nowa, więc wycieka, stale.
_________________
z innej beczki ;)
www.kolejkamarecka.pun.pl
 
 
chicken19 
Starszy pisarz

Safrane ph: 1
Rocznik: 1993
Pojemność: 2.1DT
Wersja wyposażenia: RT
Dołączył: 14 Lut 2010
Posty: 172
Skąd: Wejsuny
Wysłany: 2011-08-26, 17:54    

Ja bym podjechał do serwisu.Jeśli czynnik ucieka to pewnie i tak już jest go mało.Na pewno jest tam jakiś oring który przepuszcza wiec do jego wymiany i tak muszą rozszczelnić układ.A że masz PH2 to nabicie gazem R134a nie będzie drogie
 
 
chrisfox 
Starszy pisarz
nudziarz, spamer


Safrane ph: VelSatis ph II
Rocznik: 2005
Pojemność: 3,5 V6
Wersja wyposażenia: Initiale
Typ pojazdu: BJ0V
Dołączył: 18 Mar 2011
Posty: 489
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-08-26, 20:14    

Tak zakładałem. Zapytałem, żeby mnie ktoś wsparł i powiedział mi, że naprawdę powinienem te parę złotych wydać ;)

A w ogóle, katastrofa. Mój ulubiony warsztat od klimy, już chyba ze trzy tygodnie temu drogowcy odcięli od świata. Robią tam jakąś kanalizację, czy coś takiego, rozkopali całą okolicę... Myślałem, że wrócę z urlopu i będzie po zawodach, dwa dni temu zajrzałem - bez zmian :(
_________________
z innej beczki ;)
www.kolejkamarecka.pun.pl
 
 
Mauer 
Starszy pisarz


Safrane ph: ph1 & Pacifica
Rocznik: 1994 & 2005
Pojemność: 3.0v6 & 3.5v6
Wersja wyposażenia: niczego nie brakuje :)
Pomógł: 1 raz
Wiek: 49
Dołączył: 23 Paź 2010
Posty: 199
Skąd: Płock
Wysłany: 2011-08-27, 07:51    

...ba, "Polska w budowie" ;)
_________________
Mauer się nie zna
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna

Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 15