Safrane Klub Polska Strona Główna
 FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum


Poprzedni temat «» Następny temat
zaślepka obok światła przeciwmgielnego
Autor Wiadomość
chrisfox 
Starszy pisarz
nudziarz, spamer


Safrane ph: VelSatis ph II
Rocznik: 2005
Pojemność: 3,5 V6
Wersja wyposażenia: Initiale
Typ pojazdu: BJ0V
Dołączył: 18 Mar 2011
Posty: 489
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-06-07, 07:34    zaślepka obok światła przeciwmgielnego

Bardzo proszę się nie śmiać :rotfl:

Wiem, co na ten temat mówi instrukcja. Więcej, za pierwszym podejściem udało mi się tę zaślepkę z lewej strony wyjąć. Nie bardzo potem chciała się z powrotem zaczepić - udało się dopiero, kiedy mocno pociągnąłem za koniec, bo znów ją chciałem wyjąć. Teraz siedzi mocno - tyle, że nie do końca o to chodziło. Natomiast analogiczny element po stronie prawej, ani drgnie - a chciałbym wyciągnąć reflektor, bo nie tylko jest źle ustawiony, ale jakiś brudny w środku, chyba go przynajmniej trzeba przepłukać.

Z lewej, jest pod zaślepką plastikowa dźwigienka. Próbowałem nią ruszać we wszystkich kierunkach - bez efektu (może zbyt delikatnie, ale się trochę obawiam). Pod zaślepką z prawej, też ten element jest - ale wygląda na przyklejony do niej (?!) - ani drgnie.

Gdyby ktoś mógł mi (bardzo) łopatologicznie (może z jakimś obrazkiem?) przybliżyć sposób wyjęcia tego elementu... Nie chcę się z tym szarpać, bo wyrwę i tyle będzie.
_________________
z innej beczki ;)
www.kolejkamarecka.pun.pl
 
 
arek 
Administrator
dozorca ;)


Safrane ph: II
Rocznik: 11/96
Pojemność: 2.5 20v
Wersja wyposażenia: RXE prawie już RXT, ASB, LPG itp. ;)
Typ pojazdu: B54F
Typ silnika: N7U701
Pomógł: 58 razy
Wiek: 56
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 1822
Skąd: z Lublina
Wysłany: 2011-06-07, 08:47    

Dźwigienki należy przesuwać w kierunku przeciwnym do lampy przeciwmgielnej - na zaślepce znajduje się strzałka (do środka zderzaka). Zaślepka mocowana jest na 2 prowadnicach plastikowych, z tyłu podparta sprężyną płaską, a blokada znajduje się właśnie na dźwigience. Aby łatwiej zwolnić blokadę ja zawsze delikatnie najpierw dociskam, a potem nadal mając przesuniętą dźwignie palcami staram się "wydłubać" zaślepkę. Zdarzyło mi się kilka razy tak ją wepchnąć, że tylna sprężyna zamiast z tyłu, wcisnęła się z boku plastiku zaślepki i ciężko było ją wyciągnąć. Wówczas pozostaje siłowe wyciąganie, jednak należy zachować kierunek równoległy wyciągania, aby nie połamać plastikowych prowadnic.
Mam nadzieję, że kilka fotek będzie pomocnych w zobrazowaniu jak to jest zamocowane.
 
 
chrisfox 
Starszy pisarz
nudziarz, spamer


Safrane ph: VelSatis ph II
Rocznik: 2005
Pojemność: 3,5 V6
Wersja wyposażenia: Initiale
Typ pojazdu: BJ0V
Dołączył: 18 Mar 2011
Posty: 489
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-06-07, 08:56    

Dokładnie o taki wykład mi chodziło. Pięknie dziękuję :)
_________________
z innej beczki ;)
www.kolejkamarecka.pun.pl
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna

Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 16